Jdi na obsah Jdi na menu
 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Krásný kroje :-)

(Hanka ze Švandovky, 24. 7. 2009 0:36)

Ahoj Sluníčka :-)
Konečně jsem se sem dostala, máte pěkný stránky, ale teď hlavně chci ocenit kroje. Fakt se vám moc povedly! To čekání fakt za to stálo.

A jak tu tak pročítám diskusi, tak bych jen chtěla říct, že mě se moc líbí, co děláte, i jak to děláte. A vaše nadšení je úžasné a "nakažlivé", a jak psal Pavel, leckdo by vám jej mohl závidět! Z anonymních kritiků, kteří vám jen chtějí otravovat život a pošpinit vás, si nic nedělejte - ten člověk má zřejmě problém sám se sebou...vždyť i ty narážky o "podvobrazu" jsou úplně zcestný... tak to nechte plavat - jeho nepřesvědčíte a akorát se naštvete...

Mějte se pěkně a ať kozlíci nezlobí ;-)

pozdravení po festivale v Nymburce

(Vlastimil Ondra, 9. 6. 2009 6:48)

Zdravím z Nivnice po Polabské voničce.

Bylo fajn sa potkat a snáď sme sa neviděli naposledy. Předběžně počítajte s pozváním na první sobotu po fašanku do Nivnice na folklorní koncert ZPÍVÁNÍ V KRAJINĚ KOMENSKÉHO.

Jináč fotky z Voničky 2009 sem vyvěsíl na Kuřátko aj Nivničku, tož sa mrknite, myslím, že párkrát ste tam aj vy.

Opatrujte sa.

pozdrav

(hanka, 3. 5. 2009 23:12)

Ahojte Strakoňáci, v sobotu jsme se potkali s Honzíkem a Markétou, opět to bylo milé setkání. Honzíkovi gratulujeme k postupu do Losin a všem přejeme - Ať vám to pořád hraje a zpívá s chutí.
A snad se potkáme v Jihlavě. Mějte se fanfárově !!!

díky

(Martin (ŠDM), 4. 3. 2009 11:22)

Patriku díky moc za záskok, ani jsme se pak nepotkali, abych Ti poděkoval. Velmi pozitivně jste mě svým výkonem v DK překvapili, je vidět, že makáte a je to znát... Myslím, že jste už plnohodnotnou součástí prácheňské dudácké scény. Tak držim palce a ať se daří. Zatím zdárek :-)

Komentar na muzikus.cz (od anonyma)

(Patrik, 1. 3. 2009 15:03)

Ahoj Mladí muzikanti, než jsem vás viděl poprvé, netušil jsem, jak mladé lidi ještě mohou zajímat skoro zaniklé tradice Prácheňska, je vidět, že hrajete s naprostou chutí a zapálením, když vás někdo vidí, například já nebo mí přátelé strhává nás atmosféra vašeho hraní a mohli bychom poslouchat celé dny. Mám spoustu o mnoho mladších přátel, asi ve vašem věku, podivují se proč stále jezdím do Strakonic a okolí. Vysvětlil jsem jim důvod: "Jezdím si zlepšit náladu, jednou Dudáckou muzikou, ti to jednou někam dotáhnou. Baví je to, od nich by jste se mohli každý přiučit v zodpovědnosti, kterou tato záliba skýtá, píli a vytrvalosti, kterou vyžaduje nacvičení jedné jediné písničky z jejich bohatého repertoáru a také sebeobětování, jelikož času je v dnešní době stále méňě a oni si ho přes své nesčetné povinnosti dokáží udělat pro takto ušlechtilou zálibu!" Věděl jsem, že by se mi mohly vysmát, pustil jsem jim záznam z jednoho vašeho vystoupení, nejdřív dělali kyselé obličeje, ale po chvíli opadla z jejich tváří přetvářka a nestačil jsem se divit, jejich pozornosti. Když záznam skončil, bylo chvíli ticho a jeden z nich, s přizvukujícími ostatními mi řekl:"Kdo by se jim chtěl vysmívat, tomu bych rozbil "obličej"!"Zrovna on byl jedním z těch, kteří se po vyučování poflakují po ulicích, vysedávají po "podnicích" a neví co by. Pochopili, že ne jen populární hudba je k poslechu, také pochopili, že vy narozdíl od nich, budete moci za pár let říct, něco jsme dokázali, mnohým lidem udělali radost a nejeden člověk z těch mnoha, co měli a budou mít tu skvělou příležitost vás slyšet, si na vás určitě vzpomene. Budu to například já a podle chvály z davu, kterou slyšívám okolo sebe na vašich akcích rozhodně nezůstane při jednom, to si můžete být jistí! Tak zdar a sílu a těším se na vaše další vystoupení...
P.S.: Vaše webovky jsou moc hezké...

...

(Patrik, 1. 3. 2009 15:01)

Diky Evi, diky za ty palecky... :-)

...

(Patrik, 1. 3. 2009 15:00)

Dekujeme za pochvalu pani Marie.. Jsme radi ze z naseho hrani maji radost i ostatni lide, nejen my :-)...

...to je teda něco....

(Evík Krátká, 25. 2. 2009 21:30)

Jsem moc ráda,že vám to tak jde mít názor od samotného pana Bláhy to už je opravdu chválihodné a to ještě jeho obdiv.Moc vam všem držím palce a ať vám vše vychází.=)

PS:Dnes sem tu byla poprví=D

MDM

(Marie , 21. 2. 2009 18:16)

Chtěla bych vám všem poděkovat za úžasný zážitek včerejšiho večera v Lomu.20.2.2009 Bylo to opravdu nezapomenutelné. Mám tuto hudbu velmi ráda.Držím vám palce ,aby jste vydrželi u tak úžasných písniček. Akorát mne mrzelo že ostatní návštěvníci dost hlučeli. Já jsem byla naprosto unešna. Moc děkuji. Zdravím Marie Rovenská Ostrov u Kar. Varů

Skvělá muzika

(Peta, 2. 1. 2009 22:46)

Ahoj Pato a vy všichni bezvadní členové této muziky. Chci vám říct že se mi moc líbí vaše stránky hlavnš sekce členove, ta je napsaná opravdu hezky. Taky chci popřát mnoho a mnojo úspěchů v novám roce a at vám to pořád hraje takhle hezky. Mejte se

mladé dudácké muzice

(pavel reitmaier, 18. 9. 2008 13:00)

zdravím Vás kamarádi,
neměl jsem bohužel možnost přečíst si celou kritiku od pana K., až na torzo, jež ve vašem vzkazovníku zůstalo, nicméně bych Vám chtěl Tímto popřát hodně chuti do práce a v budoucnu hodně úspěchů.
S kritikou se setkáte ještě mnohokrát a kromě dobrých bývají mezi nimi i ty méně oblíbené.
Musím Vám ale říci, alespoň za sebe, že jste mě na festivalu velmi mile překvapili. Samozřejmě, že vždycky je co zlepšovat, s pocitem vlastní dokonalosti(kterým zřejmě překypuje pan Kupilík) míří každý ke zkáze, ale vezměte si z toho jen to, člověk musí na sobě stále pracovat aby se takovýmto blbům mohl vyhnout. Za dobu vaší existence, a věřte žě Vás sleduji, jste udělali obrovský kus práce a radost, se kterou hrajete by Vám mohl kdekterý zakyslý muzikant závidět.......
hlavně se nenechte otrávit hrajte, hrajte, hrajte, ať z toho mají lidé kolem Vás i Vy samotní potěšení.
s pozdravem Pavel

Panu Lukešovi

(Zuzka, 8. 9. 2008 13:15)

Dotyčný pan Kupilík tam napsal něco v tom smyslu, že klarinety jsou slabý...já jsem mu napsala tu větu, co ste citoval, ale jako ironii. Nemyslím si, že naše klarinety jsou špatný, a už vůbec ne, tak jak to napsal dotyčný "Kupilík"...S pozdravem Zuzka Horňáková

...

(Patrik, 8. 9. 2008 12:10)

,,Kritiku,, psal lhar a podvodnik (podle slov pana Blahy a Kunese zadny Kupilik neexistuje.)

Ten clovek neutocil jen na klarinety, ale celkove jako na muziku i na ostatni nastroje.

Podle me se ale bohuzel nejedna o kritiku, ale i o osobni utok konkretne na me - ze jsem byl pod vobraz... atd....

Kdyby se clovek podepsal, kritiku bych prijal, bral bych ji vazne a preposlal bych Vam ji.

V tomto pripade si myslim, ze nema cenu toto dale resit a rozebirat,S Pozdravem

Patrik Ředina
patrikredina@email.cz


...

(Miroslav Lukes, 8. 9. 2008 12:10)

Ahoj Patriku,

donesla se ke mně zvěst o písemné kritice Mladé muziky. Nejprve jsem myslel, že šlo o novinový článek, později bylo zřejmé, že jde o diskuzi na stránkách.

Po přečtení příspěvků jsem zjistil, že se vyjádření anonyma (?) nepřímo týká i mě a to (dle reakce Zuzky: "...za klarinety bych chtěla říct, že snad teda budou cvičit, když jsou tak hrozný" ) hodnocením klarinetů, konkrétně Ivety.

Proto Tě prosím o zaslání daného příspěvku. Zajímá mě to ale nejen z profesního hlediska.

Předem děkuji. Miroslav Lukeš

Všechno zlý je pro něco dobrý

(Leo, 4. 9. 2008 13:05)

Ahoj,
v první řadě bych vám chtěl pochválit vaši činnost obecně, ať už jste dobří více či méně. Současná doba plná komerční zábavy v televizi folkloru asi moc nenahrává a pro obyčejné lidi s obyčejným sluchem budete pořád jedni z mála, kteří jim vůbec zahrajou to, co rádi slyší nebo dříve slýchávali. Takovým (normálním) lidem je úplně jedno, jestli hrajete úpravy nebo zpíváte trojhlasně.
Nějakej perfekcionista nebo prudič je však dobrej k tomu, aby vás trochu nabudil a stmelil dohromady, sami vidíte, že máte rázem v diskusi podporu i od jiných kapel a že tedy asi k zahození nebudete. Mě trochu mrzí, že jsem vás nejspíš hrát neslyšel, ale stejně nejsem profík, abych vás mohl odborně chválit nebo vám vytýkat chyby. Jsem právě z tě skupiny lidí, kteří jsou rádi, že si občas někde můžou vůbec nějakou kapelu poslechnout.
Byl jsem se podívat v pátek večer v přízemí kulturáku, hrála tam Švandova dudácká a ještě asi Domažlická. Podle obličejů z fotek ve vaší fotogalerii jsem vás tam zahlédl, tancovali jste. Bylo to moc pěkné a nepochybuji o tom, že konkrétně váš hudební výkon by byl, laickým pohledem řekněme, podobný, tedy velmi dobrý.
A stejně jako ten kritik :-) nějaké rčení závěrem:
Neusněte na vavřínech a nepověste to na hřebík.
Bye, Leo

...

(Janicka, 28. 8. 2008 21:54)

Toho člověka doopravdy nechápu... Měl by být rád že se tomu vůbec někdo věnuje a trochu si toho cenit, ptž jak předvedl letošní festival tak české muziky a soubory byly až na poslední koleji za všema zahraničníma.... Jako to že spustí i na trio je moc ptž tam hrajou bratři kteří umí hrát snad na všechno na co sahnou jak jsem se mohla už kolikrát přesvědčit..... prostě se nenechte odradit... Život neni jen procházka růžovým sadem a občas přijde nějaký trn který může být i k něčemu dobrý... ;-)
Hodně úspěchů! :-)

Omluva

(Patrik, 28. 8. 2008 10:51)

Verejne se omlouvam Mirkovi a Radkovi. Podezrival jsem je, jak je videt, neopravnene.

o Kupilíkovi

(Radek Žitný, 28. 8. 2008 7:42)

Zdravím dudáky i nedudáky,

jistý blb, co si říká Kupilík se asi rozhodl, že všem dudákům ze Strakonic letos znepříjmní MDF.
Kdyby nechodili noční SMS, které mě a mému bráchovi sdělovali, že si na Kupilíka hraje jeden z nás, využil bych svůj drahocenný čas jinak, než nějakým vysvětlováním. Zkrátka asi oba ležíme mnohým strakonákům v žaludku, ale to už dávno neřeším.

Pod tíhou jeho nesmyslů nejste sami, cituji z jeho e-mailu:

"Vážený kapelníku duáckého tria ze Strakonic,
letos jsem se zúčastnil jako mnohdy předtím MDF ve Strakonicích. V sobotu jsem zaslech i vaše trio. Musím říci, že jsem byl velmi zklamán tím, co provozujete a čemu říkáte prácheňská muzika.
Nahrál jsem si vás asi 20 min na kameru a dost mě mrzí, že hrajete mnohé úpravy skladeb Domažlické muziky a Mrákovské muziky, kde působím.
Možná, že by to zajímalo Ochranný svaz autorů, ono totiž i když máte kroje, všechno má svá pravidla.
Vaše podání folklóru ve triu je dost odvážné, uvažujte o své budoucnosti, vůbec se nedivím, že jste nebyli zařazeni do hlavního programu. I přesto, že na svých stránkách píšete, kde všude jste vystupovaly, tak nic moc, zlepšete intonaci, rytmus atd. Od vás, jako od studenta konzervatoře bych čekal něco jiného.
Všeobecně jde kvalita všech strakonických kapel hodně dolů. Měl jsem možnost je slyšet všechny - děs.
Pokud chcete udržovat folklór - a ne se jen o to pokoušet, měla by být kvalita vašeho vystupování jinde.Jinak aby jste byli v obraze, jsem absolventem konzervatoře - klarinet a několik let pracuji v rozhlase, takže trochu rozlišovat umím.
Věřím, že mou kritiku vezmete jako správní muzikanti-poučíte se z ní a pokud vydržíte do dalšího MDF, uslyším od Vás něco jiného.
Zdravím, Jiří Kupilík "

*pak mi přišlo ještě asi dalších 10 e-mailů s podobným obsahem, takže ten člověk je dost máklej.

Je vidět, že po internetu lítá kdejaký ksindl, já osobně jsem za těch spoustu let, co dělám internetové stránky, jsem si už na takové blbečky zvyknul.
Dost mě mrzí příspěvek mě neznámého Radka, s tebou bych se rád hochu osobně setkal, ty o mě víš asi úplně všechno, já o tobě nic.
Také se divím, že si o mě nebo mém bráchovi může někdo něco podobného myslet, já narozdíl od vás dělám především a hlavně klasiku a jazz a folklor je u mě na posledním místě, jen jako sranda, mám na konzervatoři haldu svých jiných muzikantských starostí.

Mějte se všichni fajn, Mladé dudácké muzice přeju hodně úspěchů a pro příště radím takové zprávy mazat jako spam a nerozviřovat tak nesmyslnou debatu nad nějakým zkrachovalým muzikantem, který jen závidí a nemá ani dost odvahy, aby všem sdělil své pravé jméno.

Dudácký byl užasný

(David, 27. 8. 2008 21:15)

Čau muzikanti!!
Strašně Vám děkuju, že ste se nás tak ujali, když sme byli ve strakonicích.Strašně mě mrzí, že sem si tam nevzal housle, a nemohl sem si s Vama zahrát ten parádní es-dur. Jinak se těším až tu Vaši parádní muzičku zase jednou uslyším a hlavně, až se uvidím s těma parádníma lidma. Třeba u nás v kyjově na výročí.
tak se mějte a děkuju!!!

...

(Dana a Tomáš Kohoutovi, 27. 8. 2008 20:41)

Na MDF jste předvedli, že máte na to zařadit se plně na úroveň ostatních strakonických kapel. Hlavně je na vás vidět, že hrajete s chutí. A to se cení.